Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany potrącił pieszego

Data publikacji 01.07.2008

20-letniego Karola K. zatrzymali po pościgu policjanci z Mińska Mazowieckiego. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna potrącił dostawczym busem pod jedną z dyskotek 17-latka i uciekł. Karol K miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Przedstawiono mu zarzut kierowania autem po alkoholu.

Minęła 2:00 kiedy policjanci zostali wezwani na interwencję do siennickiej gminy, gdzie pod jedną z dyskotek znaleziono rannego mężczyznę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce dowiedzieli się, że 17-latek był ofiarą wypadku. Z relacji świadków wynikało, że został potrącony przez kierowcę dostawczego busa. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy, tylko uciekł. Rannego przewieziono do szpitala.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kilka minut później wypatrzyli kierowcę busa. Okazał się nim 20-letni Karol K., mieszkaniec gminy Siennica. Po zbadaniu alkomatem ustalono, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił więc do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem po alkoholu. Karol K. poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 1.500 złotych. Przez najbliższe dwa lata ma orzeczony zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Pozostała jeszcze do wyjaśnienia sprawa potrącenia. Policjanci dokładnie zrekonstruują całe zdarzenie.
Powrót na górę strony