Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci okradały turystów

Data publikacji 01.07.2008

Nowodworscy policjanci ustalili sprawców kradzieży do jakich dochodziło w jednej z miejscowości na Mierzei Wiślanej. Z pokoi ośrodków wczasowych już od 20 czerwca ginęły pieniądze, aparaty cyfrowe i telefony komórkowe. Sprawcami okazali się trzej chłopcy w wieku 9, 13 i 14 lat. Nieletni gotówkę wydawali na wakacyjne rozrywki, skradziony „towar” zaś trafiał do 18-latka, który miał go sprzedać w Internecie. Teraz cała czwórka poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Do nowodworskiej komendy od końca czerwca napływały zgłoszenia o kradzieżach w pokojach ośrodków wczasowych. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcami jest troje nieletnich w wieku 9, 13 i 14 lat. Łącznie z czterech miejsc chłopcy zabrali różne przedmioty i pieniądze o wartości prawie 5 tysięcy złotych.

Nieletni wchodzili do pokoi przez otwarte okno i korzystając z nieobecności osób wynajmujących pomieszczenia, kradli wartościowe przedmioty i pieniądze. Gotówkę wydawali na wakacyjne rozrywki, a sprzęt przekazywali 18-letniemu koledze, który miał go sprzedać na aukcjach internetowych.

To nie wszystko czym zajmowali się młodzi ludzie. Dwójka starszych chłopców postanowiła zrobić żart jednej z mieszkanek miejscowości. Zadzwonili do niej z informacją o podłożonym pod jej dom ładunku wybuchowym. Za odstąpienie od detonacji ładunku zażądali 10 tysięcy złotych.

Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, natomiast ich 18-letni kompan odpowie za paserstwo, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.
Powrót na górę strony