Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca z nogą w gipsie

Data publikacji 01.07.2008

Policjanci z ostródzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 39-letni Sławomir O. miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie i… nogę w gipsie. Jadąc golfem na drodze wojewódzkiej nr 15 zjechał do rowu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Wszystko wydarzyło się wczoraj. Policyjni motocykliści z Iławy przejeżdżając w okolicach Ostródy zauważyli leżący w rowie samochód. Powiadomili ostródzkich policjantów. Ci po przybyciu na miejsce stwierdzili, że doszło do kolizji. Okazało się, że golf kierowany przez 39-letniego Sławomira O. na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na pobocze, po czym przewrócił się na dach. W samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, jednym z nich był zabrany na "stopa" turysta.

Po przyjeździe policjantów wszyscy byli już na zewnątrz. Mężczyźni twierdzili, że nic nikomu się nie stało i nie potrzebują pomocy. Policjanci ze zdziwieniem stwierdzili, że kierowca ma prawą nogę w gipsie. Jakby tego było mało czuć było od niego alkohol. Badanie wykazało, że miał blisko 2,5 promila w organizmie. Mężczyzna po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu Sławomirowi O. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet do 10 lat.

Tylko minionej doby policjanci na Warmii i Mazurach zatrzymali 17 nietrzeźwych kierujących.
Powrót na górę strony