Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezienie zaginionego mężczyzny dzięki współpracy mundurowych z Bolesławca i Rzeszowa

Data publikacji 30.10.2023

Zaginiony 50-latek, zamieszkujący na co dzień na terenie województwa podkarpackiego, został odnaleziony przez policjantów z komisariatu w Kruszynie w powiecie bolesławieckim. Ubezwłasnowolniony mężczyzna samowolnie oddalił się z ośrodka, w którym przebywał, po czym ślad po nim zaginął. Dzięki działaniom Bolesławieckich i Rzeszowskich policjantów mężczyzna został namierzony, a następnie przekazany opiekunkom.

Dzisiejszej nocy, dzięki intensywnej współpracy dyżurnego Komendy Powiatowej Policja w Bolesławcu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, odnaleziony został 50-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Ze zgłoszenia o zaginięciu podopiecznego ośrodka pomocy w powiecie rzeszowskim wynikało, że 50-latek jest osobą wymagającą stałej opieki, dlatego podjęcie współpracy przez policjantów z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego była natychmiastowa. Wykorzystanie policyjnych środków technicznych pozwoliło na doprecyzowanie środku transportu, którym przemieszczał się zaginiony i zlokalizowanie go przez policyjny patrol z komisariatu w Kruszynie na jednej ze stacji paliw przy autostradzie A4.

50-latek w momencie odnalezienia na szczęście był w dobrej kondycji i został przekazany opiekunom prawnym.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony