Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

Data publikacji 30.10.2023

Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 41-letniego kierowcę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w Drzewcach w gm. Olszówka. Mężczyźnie, który odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek, 26 października br. przed godz. 15:00 w miejscowości Drzewce. Kierowca busa marki Volkswagen uderzył w jadącą przed nim rowerzystkę. Niestety w wyniku tego zdarzenia 63-letnia mieszkanka gm. Dąbie poniosła śmierć na miejscu a kierowca odjechał nie udzielając jej żadnej pomocy.

Podjęte przez policję działania jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy Olszówka, który jak się okazało posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna ukrywał się na terenie województwa łódzkiego a w chwili zatrzymania miał przeszło 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trkacie wykonywanych czynności policjanci ujawnili również samochód, którym poruszał się mieszkaniec gm. Olszówka.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu a w dniu 27 października br. Sąd Rejonowy w Kole wobec 41-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony