Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy nie trafią na rynek

Data publikacji 31.10.2023

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przechwycili ponad milion trzysta tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ręce mundurowych wpadli także właściciele nielegalnego towaru. Mężczyźni, wprowadzając papierosy do obrotu, naraziliby Skarb Państwa na straty sięgające miliona złotych. Teraz grozi im grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przeprowadzili akcję, w wyniku której zabezpieczyli znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi wcześniej ustalili, że na terenie Bytomia i jednej z posesji powiatu będzińskiego, mogą być przechowywane hurtowe ilości wyrobów tytoniowych.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci w dwóch garażach na terenie powiatu będzińskiego i Piekar Śląskich oraz w dwóch samochodach, znaleźli ponad milion trzysta tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę miliona złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. Mundurowi zatrzymali także właścicieli nielegalnego towaru. Do policyjnego aresztu trafili: 58-letni bytomianin oraz 50-letni mieszkaniec Strzyżowic. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

  • policjant w kamizelce odblaskowej z napisem Policja, który przy kartonach trzyma paczki papierosów
  • wnętrze samochodu dostawczego wypełnione workami z papierosami
  • samochód dostawczy, w którym znajdują się worki z papierosami
  • worki z papierosami
  • karton wypełniony papierosami
  • znaczną ilość kartonów w garażu
Powrót na górę strony