Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając ponad 2 promile pojechała po dziecko do przedszkola

Data publikacji 02.11.2023

Dzięki czujności dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich nie doszło do tragedii. Zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Była to matka 5-latka, która pojechała odebrać swoje dziecko z przedszkola. Z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie, zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy. Musi się również liczyć z wysoką grzywną.

Kilka dni temu dzielnicowi ze strzeleckiej komendy Policji w trakcie służby zwrócili uwagę na sposób jazdy kierującej osobowym bmw. Jak się okazało ich spostrzeżenia potwierdziły się. Policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania zaskoczył nawet samych mundurowych. Wydmuchała ponad dwa promile alkoholu.

Kolejną zaskakującą kwestią było to, że kobieta w takim stanie jechała po swoje 5-letnie dziecko do przedszkola. Dziecko w rezultacie zostało odebrane z przedszkola przez członka rodziny. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego będąc w takim stanie naraża na niebezpieczeństwo swoje dziecko.

Kierująca straciła prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z wysoką grzywną, sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Nie pozwalaj na jazdę po pijanemu. Jeśli zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu nie bądź obojętny. Przecież chodzi o ludzkie życie! Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony