Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik salonu sieci komórkowej miał uzyskiwać premie sprzedażowe oszukując klientów – akt oskarżenia trafił do sądu

Data publikacji 03.11.2023

Skierowaniem aktu oskarżenia zakończyła się sprawa dotycząca oszustw jakich miał dopuszczać się jeden z pracowników salonu popularnej sieci komórkowej. Mężczyzna miał przedkładać klientom do podpisu umowy kompletnie niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Zamiast rezygnacji z usługi dotyczyły one jej kontynuacji w ramach wyższego abonamentu. Mało tego, na koszt pokrzywdzonych, miał on uzyskiwać dla siebie sprzęt elektroniczny. Jak ustalili policjanci, w taki sposób 21-latek miał oszukać 7 osób.

Sulęcińscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi. Mężczyzna pracował w jednym z salonów popularnej sieci komórkowej znajdującej się na terenie powiatu sulęcińskiego.

Jak ustalili mundurowi, na przełomie października i listopada 2022 roku miał on oszukiwać klientów, przedkładając im do podpisu umowy kompletnie niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Używał do tego tabletu, co w przypadku starszych osób dodatkowo utrudniało im zorientowanie się, iż padają właśnie ofiarą przestępstwa. Zamiast rezygnacji z usługi, umowy dotyczyły jej kontynuacji w ramach wyższego abonamentu. Mało tego, na koszt pokrzywdzonych pracownik miał uzyskiwać dla siebie sprzęt elektroniczny taki jak router, telefon komórkowy czy też zegarek. W jednym przypadku, mężczyzna miał pokusić się nawet o podrobienie podpisu klientki. Za swoje wysokie wyniki sprzedażowe otrzymywał miesięczne premie wynoszące sporo ponad 1000 złotych każda.

Gdy tylko funkcjonariusze dowiedzieli się o sprawie, natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do przerwania przestępczego procederu i postawienia zarzutów dla nieuczciwego sprzedawcy. Dotarli oni do kolejnych pokrzywdzonych, których łącznie było siedmiu. Dokładnie ustalili przebieg każdej z wizyt w salonie, a także zakres w jakim zostali oszukani. 21-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz fałszerstwa. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony