Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł nieletni "cmentarny" złodziej

Data publikacji 01.07.2008

Dzielnicowi z komisariatu VII zatrzymali w bezpośrednim pościgu nieletniego złodzieja, który okradł 80-letnią kobietę sprzątającą grób na cmentarzu przy ul. Św. Franciszka w Łodzi. Jak się okazało nie było to jedyne tego typu przestępstwo 16-latka. Chłopak był też już w przeszłości notowany za drobne kradzieże, a jak się jeszcze okazało uciekł z Pogotowia Opiekuńczego. Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Jak ustalili policjanci 16-latek zanim zdecydował się na kradzież, obserwował swoje ofiary. Najczęściej wybierał osoby starsze, które samotnie przychodziły na cmentarz. Tak też było w tym przypadku. Obserwował 80-letnią kobietę i czekał kiedy pozostawi bez opieki swoją torebkę, którą położyła obok grobu. Wówczas podbiegł i z otwartej torebki skradł kosmetyczkę z dowodem osobistym, legitymacją emeryta i pieniędzmi, po czym wybiegł z cmentarza. Pokrzywdzona sama próbowała dogonić złodzieja.

Zapłakaną i wzywającą pomocy kobietę zauważyli policjanci przejeżdżający w pobliżu cmentarza radiowozem. Dzięki ich szybkiej interwencji złodziej został zatrzymany.

Okazało się, że 16-latek znany jest Policji za drobne kradzieże, a dodatkowo był poszukiwany w celu doprowadzenia do Pogotowia Opiekuńczego. W trakcie rozmowy z nastolatkiem policjanci ustalili, że nie był to jedyny jego sposób na okradanie ludzi na cmentarzu. Najczęściej chłopak oferował samotnym i starszym osobom swoją pomoc przy sprzątaniu grobu. Starał się rozmawiać i robić wszystko, aby pozyskać zaufanie swojej ofiary. Gdy już mu się to udało i ofiara zupełnie nie czuła się zagrożona, wówczas zabierał torebkę i uciekał.

Materiał dowodowy w tej sprawie zostanie przekazany do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie cmentarnego złodzieja.
Powrót na górę strony