Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 tys. za pomoc przy ujęciu zabójcy 11-letniej Magdy

Data publikacji 01.07.2008

20 tys. zł nagrody za pomoc przy wykryciu sprawcy zabójstwa 11-letniej Magdy Czechowskiej. Dziewczynka została zamordowana między 3 a 26 lipca 2007 roku. Świętokrzyscy policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą posiadać wiedzę w tej sprawie o kontakt. Poniżej podajemy szczegóły.

PRZYPOMINAMY NIEKTÓRE FAKTY:

- 3 lipca 2007r. – wtorek – w godzinach popołudniowych Magda Czechowska wraz ze starszą o 3 lata ciotką ze strony mamy, przebywały u znajomego na terenie stadniny koni w Kielcach;

- ok. godz. 20.30 Magda, jej ciotka oraz zamieszkała przy ul. Sienkiewicza dwunastoletnia koleżanka „z koni” wysiadły na ul. Hipotecznej w Kielcach dokąd odwiózł je okazyjnie właściciel stadniny;

- dziewczynki poszły ul. Sienkiewicza w kierunku dworca PKP;

- przy ul. Paderewskiego dziewczynki rozstały się, Ola poszła do domu, podobnie jak ciotka, która mimo danej matce Magdy obietnicy, że odprowadzi siostrzenicę pod sam blok na ul. Jagiellońskiej, rozmyśliła się i odstąpiła od tego zobowiązania;

- ok. godz. 20.40 dziewczynka weszła do przejścia podziemnego pod dworcem PKP, który stanowił etap na drodze dojścia do domu;

- o godz. 20.45 zapis kamer monitoringu zainstalowanego w tunelu dworcowym ukazuje Magdę zbliżającą się do wyjścia prowadzącego na ul. Mielczarskiego;

- 26 lipca 2007 roku ok. godz. 7.30 wczasowicz spacerujący z psem po nieużytkach znajdujących się między polami w pobliżu m. Życiny gm. Raków - po prawej stronie trasy Raków – Szydłów, na wysokości drogi prowadzącej do tamy i hotelu o nazwie „Cztery wiatry”, przypadkowo ujawnia nagie zwłoki Magdy; badania toksykologiczne nie ujawniły w organizmie denatki substancji o działaniu trującym czy narkotycznym, określono też, iż śmierć dziecka nastąpiła przypuszczalnie w okresie między 16 a 19 lipca 2007r. w wyniku uduszenia, do którego mogło dojść, m.in. poprzez przytkanie twarzy dłonią, poduszką, kołdrą czy innym przedmiotem.

ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH, którzy w dniu 3 lipca 2007r., jak i w późniejszym czasie, widzieli dziewczynkę pokazaną na zamieszczonych obok zdjęciach.

PRZYPOMINAMY: Magda Czechowska miała 11 lat, choć wyglądała na nieco starszą, niektórzy oceniali, że ma 13 – 16 lat, wzrost 164 cm, waga ciała 46 kg, sylwetka raczej szczupła; w chwili zaginięcia ubrana była w ciemne granatowe dżinsy z jasno różowym paskiem, bluzkę z krótkim rękawkiem koloru różowego w serduszka, buty czarne sportowe z różowymi wstawkami na bokach po zewnętrznej stronie.

PROSIMY O KONTAKT wszystkich, którzy posiadaliby jakiekolwiek informacje w tej sprawie, szczególnie osoby, które 3 lipca 2007r. w godzinach wieczornych, tj. w okolicy godz. 20.30 – 21.00, przebywały w pobliżu wyjścia z tunelu dworcowego na ul. Mielczarskiego w Kielcach, w rejonie przyległych ulic Piekoszowskiej i Grochowej, a także baru „Kaszana”, widziały mężczyznę lub kilku mężczyzn stojących obok samochodu, albo siedzących w samochodzie, na których zwrócili w jakiś sposób uwagę, którzy sprawiali wrażenie jakby oczekiwali na kogoś, przyglądali się przechodzącym ludziom, zwłaszcza młodym kobietom; możliwe, że ktoś zapamiętał cechy charakterystyczne dot. wyglądu tych mężczyzn, czy samochodu.

ZWRACAMY SIĘ
DO mieszkańców oraz osób przebywających czasowo na terenie miejscowości: Wymysłów, Życiny, Raków, Kurozwęki, Szydłów, Chańcza i przyległych, w tym do osób spędzających czas w rejonie zalewu Chańcza: może widzieli dziewczynkę ze zdjęcia, zapamiętali z kim wtedy była, gdzie kwaterowała, jakim samochodem poruszała się; wiele spośród osób, które w lipcu, względnie na przełomie czerwca i lipca 2007r. przebywały na terenie wyżej wymienionych miejscowości, w ogóle nie słyszała o tym zdarzeniu. Liczymy na osoby, które być może przypomną sobie teraz Magdę, skojarzą z konkretnym miejscem lub osobą jej towarzyszącą, możliwe, że wspólnie spożywali gdzieś posiłek, robili zakupy; wiemy, że Magda lubiła fasolkę po bretońsku – w jej organizmie stwierdzono fasolkę.

PROSIMY O POMOC OSOBY uprawiające pola, a także wczasowiczów i inne osoby przejeżdżające lub przechodzące w okresie między 3 a 26 lipca 2007r. w pobliżu miejsca, gdzie ujawniono zwłoki Magdy, tj. nieużytki znajdujące się między polami po prawej stronie trasy Raków – Szydłów, na wysokości drogi prowadzącej do tamy i hotelu o nazwie „Cztery wiatry”, może zwróciły uwagę na dziwnie zachowującą się osobę, na jakiś pojazd, który stał tam zaparkowany, względnie z uruchomionym silnikiem.

Mamy nadzieję, że pojawią się nowi świadkowie, którzy wcześniej z różnych przyczyn nie chcieli się ujawnić, albo przypuszczali, że sprawa ta jest już wykryta. Apelujemy do Państwa: czasami z pozoru mało istotna informacja może okazać się punktem zwrotnym punktem w danej sprawie, nadać kierunek i w rezultacie doprowadzić do ustalenia okoliczności oraz sprawcy przestępstwa. Zapewniamy pełną dyskrecję!

Podajemy numery telefonów kontaktowych (czynne całodobowo):

- 41 343 49 12 – wyłącznie dla informacji dot. zabójstwa M. Czechowskiej

- 997 – na terenie całej Polski

- lub telefon dowolnej komendy, komisariatu czy posterunku Policji

Ponadto podajemy adres strony internetowej KWP w Kielcach: www.świętokrzyska.policja.gov.pl

Przypominamy, że za pomoc w wykryciu sprawcy tego czynu nadal czeka nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. zł.
Powrót na górę strony