Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci włączyli się w akcję oddawania szpiku kostnego

Data publikacji 03.11.2023

Lubińscy policjanci przyłączyli się do akcji organizowanej przez Fundację DKMS, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze są gotowi oddać swoje komórki macierzyste i szpik kostny, aby uratować komuś życie, a TY?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wspierali akcję mającą na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku. Nie tylko namawiali, ale również sami zarejestrowali się jako potencjalni dawcy. W lubińskiej jednostce około 80 procent funkcjonariuszy jest już zarejestrowanych w bazie DKMS.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego.

Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia. W trosce o zdrowie chorych obywateli policjanci zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku i sami się rejestrują.

Ludzie zmagający się z białaczką czekają na swojego bliźniaka genetycznego, którym może być każdy z nas. Jest to kolejny przykład na to, że w każdej sytuacji można liczyć na lubińskich policjantów. Każdego dnia pomagają oraz reagują w różnych sytuacjach, nawet z narażeniem własnego życia. Włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym, jest dla nich największą satysfakcją. Po raz kolejny policjanci wykazali się bezinteresowną chęcią niesienia pomocy - tym razem chorym na raka krwi, bo w nasz zawód wpisana jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Jeśli chcesz pomóc, zarejestruj się

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony