Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziękuję – mały, ale jak ważny gest

Data publikacji 04.11.2023

„Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, umiejętność tonowania emocji, wykazaną empatię, udzieloną pomoc i bardzo profesjonalne zachowanie ..." – takie słowa zawarł w podziękowaniu dla oławskich policjantów mieszkaniec gminy Oława.

W piątek 27 października br. około godz. 5:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące niepokojącego zachowania jednego z młodych mężczyzn przebywających na terenie gminy Oława. Natychmiast na miejsce skierowali się policjanci z oławskiej patrolówki, którzy pomogli mieszkańcom przejść przez trudne chwile przeżywane przez jednego z domowników.

"Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, umiejętność tonowania emocji, wykazaną empatię, udzieloną pomoc i bardzo profesjonalne zachowanie. Było to dla nas bardzo ważne w tamtym momencie. Jeszcze raz dziękuję" - tak wspaniałe słowa pod koniec miesiąca wpłynęły do Komendanta Powiatowego Policji w Oławie podinsp. Artura Dobrowolskiego, oceniające przeprowadzoną przez policjantów interwencję.

Służąc lokalnej społeczności, po raz kolejny otrzymujemy tak mały, ale za to jak ważny gest - słowo DZIĘKUJĘ!

Takie podziękowania zawsze sprawiają radość policjantom, ponieważ wówczas wiedzą, że ich nielekka służba jest doceniana, a co za tym idzie, zyskują motywację do dalszej pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Policja jest służbą, która daje ogromną satysfakcję, m.in. z możliwości niesienia pomocy osobom potrzebującym. Każdy z nas przystępujący rano do służby pamięta słowa roty ślubowania, które stara się wypełnić, niosąc pomoc i wsparcie.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz

tel. 605 316 497

Powrót na górę strony