Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezent dla Marcelinki z okazji 1 urodzin - prawie 40 ton kasztanów

Data publikacji 06.11.2023

Pomysł dzielnicowego z Białej Piskiej, st. asp. Adama Trzonkowskiego, by w ramach VIII edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” zbierać nie tylko nakrętki, ale także KASZTANY, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania policjanta, ale o to właśnie chodziło. Razem udało się nazbierać prawie 40 ton kasztanów, a dokładnie 37 750 kg. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Marcelinki Żulińskiej z Pisza.

Tegoroczna VIII edycja zbiórki nakrętek pn. „Nakręć się na pomaganie” dedykowana jest Marcelince Żulińskiej z Pisza, która we wtorek, 7 listopada kończy roczek. Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. Chcąc jeszcze bardziej pomóc chorej dziewczynce koordynator zbiórki nakrętek – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, st. asp. Adam Trzonkowski wpadł na pomysł, aby zbierać jeszcze dla niej kasztany. I to był strzał w dziesiątkę.

Zbiórka kasztanów rozpoczęła się w połowie września i od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w powiecie piskim. Kasztany zbierały dzieci, młodzież, ale też dorośli z różnych miast i miejscowości, czasem nawet bardzo odległych od Pisza. Przynosili je indywidualnie do komendy bądź zbierali grupowo walcząc o przygotowaną przez dzielnicowego nagrodę.

Koordynator zbiórki zorganizował już transport kasztanów. Było ich tak dużo, że od razu nie udało się zabrać ich wszystkich. Pierwszym samochodem zabranych zostało 18 ton. Kolejne tony kasztanów zabrane zostały tydzień później.

Razem zebraliśmy prawie 40 ton kasztanów! Wielkie dzięki :)

Dziękujemy wszystkim oraz każdemu z osobna za pomoc i zaangażowane w zbiórkę kasztanów. W ten prosty sposób RAZEM pomożemy Marcelince Żulińskiej z Pisza w powrocie do zdrowia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zachęcamy do zbiórki nakrętek.

Bardzo serdecznie pozdrawiamy Marcelinkę i życzymy jej dużo zdrowia z okazji pierwszych urodzin.

(KWP w Olsztynie / kc) 

Powrót na górę strony