Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za odnalezienie wnuka

Data publikacji 06.11.2023

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim wpłynęło podziękowanie dla policjantów z gryfowskiego komisariatu za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach wnuka, który nie powrócił do miejsca zamieszkania. Takie wyrazy uznania cieszą i jeszcze bardziej motywują funkcjonariuszy do wspierania każdego, kto tego oczekuje.

Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej babci o niepowrocie do domu jej 15-letniego wnuka. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. Starszy sierżant Mateusz Martyniak oraz sierżant Michał Szostek szybko zebrali potrzebne informacje. Podczas ich weryfikowania ustalili miejsce, w którym może przebywać chłopiec.

Po niespełna 2 godzinach 15-latek cały i zdrowy został przewieziony do miejsca zamieszkania przez gryfowskich policjantów.

W ramach wdzięczności babcia chłopca przesłała do Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim list z podziękowaniem dla policjantów za „szybką interwencję w odnalezieniu (…) wnuka”.

Dla policjantów poszukiwania osoby zaginionej to wyjątkowe trudne zadanie, które zawsze wykonują skrupulatnie i z pełnym poświęceniem. Często w takich sytuacjach decydującą rolę odgrywa czas i jak najszybsze zebranie informacji o ostatnich momentach, w których osoba zaginiona miała kontakt z rodziną lub była widziana przez mieszkańców. Po szczęśliwie zakończonych poszukiwaniach satysfakcja policjantów jest ogromna.

(KWP we Wrocławiu / kp)

zdjęcie listu z podziękowaniami

Powrót na górę strony