Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zagubionej kobiecie wrócić bezpiecznie do domu

Data publikacji 07.11.2023

55-letnia mieszkanka Jelcza Laskowic podczas niekorzystnych warunków pogodowych wyszła z mieszkania i nie wiedziała, jak ma do niego wrócić. Zagubioną kobietę zobaczył przejeżdżający kierowca, który poprosił policję o sprawdzenie sytuacji. Na miejsce natychmiast pojechali patrolowcy z komisariatu w Jelczu Laskowicach, którzy w terenie leśnym znaleźli przemokniętą i zagubioną kobietę, zaopiekowali się nią i pomogli szczęśliwie wrócić do domu.

W miniony piątek (3.11.2023) kilkanaście minut przed godziną 18:00 dyżurny oławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety o tym, że na trasie Minkowice - Bystrzyca kobieta wyglądająca na osobę zagubioną weszła do lasu.

Do działań natychmiast wkroczyli policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach, którzy przyjechali na miejsce i pomimo bardzo złych warunków atmosferycznych silnego wiatru i mocnych opadów deszczu zaczęli w terenach leśnych szukać kobiety, o której mówił zgłaszający.

Funkcjonariusze po kilkunastominutowym sprawdzeniu terenu zauważyli kobietę prowadzącą rower, mającą przy sobie kilka pakunków. Okazało się, że 55-latka była wyczerpana, osłabiona i przemoczona. Jak oświadczyła, około godz. 12:00 pojechała rowerem na zakupy do szkółki roślin znajdującej się w województwie opolskim. Niestety przez szybko zapadający zmrok oraz silny wiatr i deszcz zgubiła drogę do domu. Dodatkowo rozładował jej się telefon, a w trakcie jazdy popsuł rower…

Policjanci zaopiekowali się kobietą, uspokoili ją i schronili w radiowozie. Mieszkanka Jelcza Laskowic nie wymagała pomocy medycznej, razem z pakunkami i rowerem została przez policjantów odwieziona do miejsca zamieszkania.

Apelujemy, by wybierając się na dłuższe zakupy lub wycieczki zawsze zabierać ze sobą telefon z naładowaną baterią i poinformować bliskich o tym, gdzie zamierzamy się udać!


(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony