Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijana doprowadziła do zderzenia czterech samochodów. 48-latka miała ponad 2,5 promila

Data publikacji 09.11.2023

W wyniku upojenia alkoholowego 48-letnia kobieta doprowadziła wczoraj wieczorem do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu kolizji ustalili, że mieszkanka powiatu wałbrzyskiego na łuku drogi straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zderzyła się bocznie z dwoma innymi samochodami jadącymi z przeciwnego kierunku, a następnie czołowo z kolejnym pojazdem. Na szczęście ani jej, ani innym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało. Sprawa będzie miała jednak swój finał w sądzie.

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem czterech samochodów doszło około godziny 16:00 w Starych Bogaczowicach. 48-letnia mieszkanka tej miejscowości jechała samochodem osobowym ul. Główną w kierunku Chwaliszowa. Znajdując się na łuku drogi, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i zderzyła się bocznie z dwoma pojazdami prowadzonymi kolejno przez 20 oraz 47-latka, a następnie uderzyła czołowo w następny jadący z przeciwnego kierunku samochód kierowany przez 19-latka. Uczestnikom zdarzenia na szczęście nic poważnego się nie stało.

Policjanci na miejscu przebadali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości trójki poszkodowanych. Zupełnie odmiennie miała się sytuacja 48-letniej sprawczyni, która znajdowała się w stanie nietrzeźwości i ledwo stała na nogach. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki powiatu wałbrzyskiego. Prawo jazdy kobiety zostało zatrzymane podobnie jak dowody rejestracyjne pojazdów biorących udział w zdarzeniu.

Kobiecie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony