Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie kredytu

Data publikacji 02.07.2008

Policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą i wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w jednym z banków 20-letniego mężczyznę. Mariusz M. chciał wyłudzić 20 tys. złotych. Do złożonych wniosków kredytowych dołączył sfałszowane dokumenty. Funkcjonariusze sprawdzają w ilu innych bankach mężczyzna starał się o podobne kredyty.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o podejrzeniu dostarczenia sfałszowanych dokumentów do banku w celu uzyskania kredytu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli działania operacyjne. Bardzo szybko ustalili, że młody mężczyzna, który ubiegał się o kredyt, w ubiegłym roku założył firmę, w ramach, której nie podjął jednak żadnej działalności. Firmowe dokumenty oraz sfałszowane zaświadczenia dotyczące osiąganych dochodów i faktury mające potwierdzać rzekomo prowadzoną działalność gospodarczą20-letni Mariusz M. dołączył do wniosku o przyznanie mu kredytu.

Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan młodego człowieka i skutecznie udaremnili jego realizację. Zaplanowali zasadzkę, podczas której zatrzymali Mariusza M. i tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy.

Funkcjonariusze sprawdzają w ilu innych bankach mężczyzna złożył podobne wnioski o przyznanie kredytu i również dołączył do nich fałszywe dokumenty.
Powrót na górę strony