Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik, ps. "Krzywy" w rękach Policji

Data publikacji 02.07.2008

Po kilku miesiącach intensywnej pracy operacyjnej, bielańscy kryminalni zatrzymali 25-letniego Piotra K. ps. „Krzywy”. Podejrzany na ulicy, zaatakował trzech mężczyzn, których zranił nożem. Jeden z nich w ciężkim stanie trafił do szpitala. Dzisiaj nożownik zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie zostaną przedstawione mu zarzuty. Prawdopodobnie odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za naruszenie czynności narządu ciała.

W połowie marca do oficera dyżurnego bielańskiej komendy wpłynęła informacja, że na skrzyżowaniu ulicy Reymonta z ulicą Broniewskiego w Warszawie doszło do awantury pomiędzy kilkoma osobami. W wyniku przepychanki pomiędzy kilkoma mężczyznami jeden z nich prawdopodobnie został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast została wysłana załoga mundurowa. Podczas penetracji pobliskiego terenu policjanci nie natrafili na ślad mężczyzn, którzy awanturowali się na ulicy. Funkcjonariusze pojechali również do szpitala, aby sprawdzić, czy nie zgłosiła się osoba z raną powstałą na skutek pchnięcia nożem. W szpitalu, okazało się, że tego dnia zgłosiło się aż trzech rannych mężczyzn. Jeden z nich w stanie bardzo ciężkim trafił na blok operacyjny, dwaj pozostali mieli powierzchowne obrażenia. Zostali przewiezieni do komendy na przesłuchanie i zebranie wszelkich możliwych informacji pozwalających na ustalenie danych personalnych nożownika.

Nad sprawą cały czas pracowali policjanci z sekcji kryminalnej bielańskiej komendy. Funkcjonariusze dokładnie weryfikowali wszystkie otrzymane informacje. Jednocześnie wytypowanli krąg podejrzanych. Policjanci sprawdzali wszystkie osoby, które mogły mieć związek z tym incydentem. Zabezpieczono również nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały moment, gdy kilkuosobowa grupa zbiera się przy skrzyżowaniu ulicy Reymonta z ulicą Broniewskiego.

Żmudna i skrupulatna praca opłaciła się. Policjanci wpadli na trop nożownika. Analiza wszystkich materiałów pozwoliła na ustalenie przebiegu zdarzenia. Kryminalni już wiedzieli, że trzej mężczyźni zostali ugodzeni nożem przez 25-letniego Piotra K. ps. "Krzywy". Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania 25-letniego mieszkańca warszawskich Bielan.

Czynności operacyjne i poszukiwawcze zakończyły się sukcesem. "Krzywy" został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Wszyscy trzej pokrzywdzeni rozpoznali go jako sprawcę ugodzenia nożem. Dzisiaj Piotr K. zostanie przewieziony do prokuratury. Prawdopodobnie prokurator przedstawi mu zarzuty za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie czynności narządu ciała.
Powrót na górę strony