Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzież z inicjatywą

Data publikacji 02.07.2008

Rzeszowscy policjanci, pod wodzą mł. insp. Witolda Szczekali zastępcy komendanta miejskiego, rozegrali mecz z reprezentacją Garbowa. Celem meczu było wparcie inicjatywy miejscowej młodzieży i jej opiekunów, którzy w miejscu niedawnego wysypiska śmieci wybudowali profesjonalne boisko piłkarskie.

"Młodzieży trzeba dać szansę, wsparcie i pozwolić realizować pomysły, dzięki którym będzie rozwijać zainteresowania". Z takim przesłaniem młodszy inspektor witold Szczekala zastępca komendanta miejskiego i jego podwładni wzięli udział w pokazowym meczu z reprezentacją zaprzyjaźnionego Garbowa koło Sandomierza.

W miejscu, które jeszcze kilka lat temu było wielką stertą śmieci okoliczna młodzież wsparta przez miejscowe władze, które poparły ich inicjatywę, wybudowała piękne boisko. Tym razem stało się ono areną zmagań kilkunastu młodzieżowych drużyn piłkarskich. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i okolicznościowe pamiątki.

Atrakcją był mecz zaproszonych na tą okazję rzeszowskich policjantów wspartych przez byłego piłkarskiego reprezentanta Polski, zawodnika Legii Warszawa, a dzisiaj menadżera i trenera dębickiego klubu Igloopol. Po meczu były autografy, wspólne zdjęcia, gratulacje i życzenia dalszych dobrych pomysłów na bezpieczną zabawę.

Młodzież zachęcona widocznymi efektami swojej ciężkiej pracy i przekonana, że można wspaniale spędzać wolny czas z dala od zachowań ryzykownych, jakie niosą dzisiejsze czasy, chce wyremontować zniszczony dom stojący w centrum swojej miejscowości. W nim ma powstać młodzieżowa świetlica i miejsce bezpiecznej rozrywki. Widząc efekty wcześniejszych dokonań można być pewnym, że zrealizują swój pomysł.
Powrót na górę strony