Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla szczecińskiego „Wywiadowcy" - uratował życie seniora

Policjantem jest się zawsze. Udowodnił to szczeciński „Wywiadowca, który pojawił się w odpowiednim miejscu i czasie ratując życie starszemu mężczyźnie. Wdzięczność oraz uznanie od mieszkańców naszego miasta jest najlepszym podziękowaniem.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie wpłynęły podziękowania od Prezesa Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Dubois w Szczecinie opisujące  zachowanie  i szybkie działanie policjanta służącego na co dzień w Referacie Wywiadowczym.

„Pan Sebastian niezwłocznie przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy… być może jest to naturalne działanie policjanta, niezależnie czy w służbie, czy w cywilu, niemniej uczestnicy zdarzenia pozostali pod ogromnym wrażeniem profesjonalnego działania pana sierżanta.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec października. Policjant Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie będący w czasie wolnym od służby korzystał z rehabilitacji w Ośrodku. W pewnym momencie zauważył starszego mężczyznę, który upadł na schodach i doznając urazu głowy.

Policjant natychmiast przystąpił do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wezwał także pomoc. Przekazał następnie seniora pod opiekę ratowników medycznych.

Niestety spóźnił się tego dnia na rehabilitacje, lecz oczywiście było to usprawiedliwione spóźnienie.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony