Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, okradli i wpadli

Data publikacji 02.07.2008

71-letnia kobieta i jej znajomy zostali zatrzymani przez białostockich policjantów. Oboje pobili i okradli mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol.

Dyżurny komendy miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w rejonie ogródków działkowych przy ul. Letniskiej. W rozmowie z pokrzywdzonym mundurowi ustalili, że kilka osób wspólnie spędzało wieczór pijąc alkohol. W pewnym momencie jeden z uczestników spotkania zorientował się, że został okradziony. Zginął mu telefon komórkowy. Gdy upomniał się o swoją własność, doszło do szamotaniny. 58-latek został pobity przez starszą panią i jej kolegę. Zdołał się jednak wyrwać i uciec. Wtedy poprosił o pomoc Policję.

Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Znaleźli również skradziony telefon. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 71-letnia kobieta miała promil alkoholu we krwi. Jej o 10 lat młodszy kolega był bardziej pijany. W jego przypadku alkomat wskazał ponad 2 promile. Noc spędzili w policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieją, odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Nagranie audio Mówi nadkom. Jacek Dobrzyński z KWP Białystok

Pobierz plik Mówi nadkom. Jacek Dobrzyński z KWP Białystok (format mp3 - rozmiar 980.4 KB)

Powrót na górę strony