Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Prudnika wicemistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu

Data publikacji 14.11.2023

Aspirant sztabowy Krzysztof Babisz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zdobył srebrny medal podczas XIX Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu. W zawodach w Warszawie wzięło udział niemal 2000 zawodników. Policjant od 12 lat trenuje sztuki walki i samoobrony. Funkcjonariusz na swoim koncie ma wiele sukcesów. Służbowo od lat jest przewodnikiem psa. Ze swoją Foksi zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych. Razem również odnieśli wiele sukcesów.

W miniony weekend w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu w kimonach. W turnieju wystartowało około 2000 zawodników. W gronie startujących znalazł się aspirant sztabowy Krzysztof Babisz – na co dzień przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Funkcjonariusz startował w kategorii wagowej do 94,3 kilograma i spisał się wyśmienicie. Policjant reprezentujący barwy klubu United Kings Jiu-jitsu Prudnik zajął w zawodach II miejsce w swojej kategorii.

Policjant od ponad 12 lat trenuje sztuki walki i samoobrony. Od 10 lat specjalizuje się w brazylijskim Jiu-jitsu i regularnie startuje w zawodach. Funkcjonariusz ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Tylko w tym roku zdobył 2 brązowe medale XIII Mistrzostw Polski w Luboniu oraz srebrny medal podczas X Pucharu Polski także w Luboniu.

No co dzień aspirant sztabowy Krzysztof Babisz jest przewodnikiem psa. Ze swoją Foksi zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych. Razem również odnieśli wiele sukcesów.

(KWP w Opolu / kp)

Aspirant sztabowy Krzysztof Babisz stoi na podium, na szyi ma zawieszony medal, a w dłoni trzyma dyplom

Powrót na górę strony