Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowicki policjant aż 4-krotnie stanął na podium

Data publikacji 14.11.2023

W Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W 20. edycji zawodów udział wzięli uczestnicy z Polski, a także z zagranicy. Sporą grupę zawodników stanowili przedstawiciele służb mundurowych, a wśród nich asp. sztab. Krzysztof Banaś dyżurny z Komisariatu III Policji w Katowicach. W różnych kategoriach aż 4-krotnie stanął on na podium, zdobywając dwa razy złoto i dwa srebrne medale.

Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś służbę w Policji rozpoczął ponad 19 lat temu. Obecnie jest dyżurnym Komisariatu III Policji w Katowicach. Sport ważny jest w jego życiu od zawsze, a od ponad 20 lat jego sportową pasją jest dźwiganie ciężarów. Krzysztof wielokrotnie stawał już na podium zawodów, w tym podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest również wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.

W ubiegły weekend znowu zwyciężył, tym razem aż czterokrotnie, podczas XX Mistrzostw Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Złotoryi.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z Polski i z zagranicy. Katowicki policjant, w kategorii wagowej do 140 kg, nie miał sobie równych i wycisnął sztangę o wadze 237,5 kg, poprawiając swój złoty wynik z ubiegłorocznych mistrzostw o 17,5 kg. Wyciśnięcie sztangi o wadze 237,5 kg, jest życiowym rekordem Krzyśka, które zapewniło mu również zwycięstwo w kategorii do 140 kg służb mundurowych, a także 2 miejsce w kategorii wiekowej zawodników do lat 40 i 2 miejsce w kategorii open wśród wszystkich kategorii wagowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Katowicach / kp)

aspirant sztabowy Krzysztof Banaś w towarzystwie mundurowych, którzy brali udział w zawodach w Złotoryi

  • aspirant sztabowy Krzysztof Banaś stojący na pierwszym miejscu podium w towarzystwie dwóch zawodników
  • aspirant sztabowy Krzysztof Banaś wyciskający sztangę leżąc
  • aspirant sztabowy Krzysztof Banaś oczekując na występ
Powrót na górę strony