Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł 34-latek podejrzany o blisko 100 przestępstw

Data publikacji 02.07.2008

34-letniego Dariusza S. podejrzanego o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, działającą na terenie kilku śląskich miast, zatrzymali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej w Katowicach. Jemu samemu zarzuca się popełnienie blisko 100 przestępstw m.in. napadów rabunkowych, kradzieży i włamań. 34-latek poszukiwany był kilkoma listami gończymi wydanymi przez sądy i prokuratury na Śląsku.

W akcji zatrzymania 34-letniego Dariusza S. oprócz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej w Katowicach, brali udział również policjanci z pododdziału antyterrorystycznego komendy wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dariusz S. wpadł w zasadzkę zorganizowaną w Rudzie Śląskiej kiedy przyszedł do garażu, w którym schował skradzionego 27 czerwca br. z katowickiego osiedla Tysiąclecia volkswagena pasata o wartości 40 tys. złotych. Tam już czekali na niego katowiccy stróże prawa i antyterroryści. Mężczyzna był zaskoczony i nie próbował uciekać.

Dariusz S. poszukiwany był listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach, Sąd Rejonowy w Katowicach, Prokuraturę Okręgową w Katowicach i Gliwicach oraz Prokuraturę Krajową. Jest podejrzany o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która w okresie od grudnia 1998 roku do sierpnia 2000 roku na terenie Katowic, Chorzowa, Zabrza, Bytomia, Sosnowca, Myszkowa dopuściła się przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Dariusz S. podejrzany jest o popełnienie blisko 100 równego rodzaju przestępstw.
Powrót na górę strony