Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Włodek", "Paziek" i "Uszek" w rękach policji

Data publikacji 02.07.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn powiązanych z tzw. grupą żoliborską. Funkcjonariusze zatrzymali Włodka, Pazieka, Uszka i Pawła W. w mieszkaniach w Warszawie i okolicach. Mężczyźni nie stawiali oporu. Są podejrzani o handel narkotykami, napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi, włamania i inne czyny o charakterze kryminalnym.

Punktualnie o 6 rano policjanci Centralnego Biura Śledczego weszli do 4 mieszkań w Warszawie i okolicach. Zatrzymani zostali: Włodzimierz S. (46 l.) ps. Włodek, Sławomir Z. (36 l.) ps. Paziek, Paweł W. (29 l.) i Artur P. (29 l.) ps. Uszek. Zatrzymani są bezpośrednio powiązani ze zorganizowanymi grupami o charakterze zbrojnym wywodzącymi się z Żoliborza. Policjanci wiedzą też, że mają związek z gangiem kierowanym przez Jarosława C. ps Długi (zatrzymany w 2006 r.).

Mężczyźni podejrzewani są o pomocnictwo w produkcji i obrót znacznymi ilościami środków odurzających, napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi, włamania i inne przestępstwa kryminalne. Jeszcze dziś w Prokuraturze Krajowej zostaną im przedstawione zarzuty.

Do tej pory, w tej sprawie zatrzymano 40 osób, w tym przywódców, liderów i osoby bezpośrednio powiązane ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, tzw. grupą żoliborską.
Po zatrzymaniach członków gangu „Szkatuły” wpływy związane z handlem narkotykami w stolicy zaczęła przejmować właśnie grupa żoliborska.
Dzisiejsze zatrzymanie miało powstrzymać powstanie nowej struktury i przejęcie przestępczych interesów w stolicy.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.64 MB)

Nagranie audio Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Pobierz plik Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP (format mp3 - rozmiar 1.4 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony