Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 15.11.2023

Sierżant sztabowy Jakub Żołyński z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w czasie wolnym od służby otrzymał informację, że pod jeden z pobliskich sklepów samochodem przyjechał mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast pobiegł we wskazane miejsce, gdzie zatrzymał pojazd i odebrał kierującemu kluczyki. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Gdyby nie reakcja policjanta, jazda „na podwójnym gazie” mogłaby się skończyć tragicznie.

Sierżant sztabowy Jakub Żołyński z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w czasie wolnym od służby otrzymał informację, że w miejscowości Karwiany pod jeden ze sklepów samochodem przyjechał mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast przekazał telefonicznie tę informację oficerowi dyżurnemu, a samemu pobiegł się we wskazane miejsce. Pojawił się tam w czasie, gdy kierujący wrzucił bieg wsteczny i próbował już odjechał z parkingu.

Funkcjonariusz dzięki szybkiej reakcji zatrzymał jednak pojazd, a następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki samochodu.

Od mężczyzny za kierownicą wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podejrzenia osoby zgłaszającej i interweniującego już sierżanta sztabowego Jakuba Żołyńskiego znalazły potwierdzenie podczas przeprowadzonego przez przybyłych z pomocą funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kobierzycach badaniu stanu trzeźwości, które wykazało niemal 2 promile tej substancji w organizmie kierującego.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierującemu za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Gdyby nie reakcja policjanta, jazda „na podwójnym gazie” mogłaby się skończyć tragicznie. Sierżant sztabowy Jakub Żołyński swoją postawą pokazał, że policjantem jest się cały czas, niezależnie od tego, czy znajduje się w służbie, czy poza nią.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Dolnośląski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Pobierz plik Dolnośląski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego (format mp4 - rozmiar 18.62 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony