Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ziębiccy policjanci jadąc na służbę zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 20.11.2023

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca, który na drodze Ziębice – Służejów, doprowadził do kolizji, a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez dwóch jadących na służbę policjantów z Komisariatu Policji w Ziębicach. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy sprawca za swój czyn poniesie surowe konsekwencje.

W minioną niedzielę (19.11.20230 dwóch policjantów jadących do służby w Komisariacie Policji w Ziębicach na jednej z lokalnych dróg było świadkami kolizji z udziałem samochodu marki Alfa Romeo, który wpadł w poślizg i uderzył w opla corsę. Kierujący pojazdem Alfa Romeo, nie zatrzymał się, tylko odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci po sprawdzeniu, czy kierowcy i pasażerowi uszkodzonego opla nic się nie stało, ruszyli za uciekinierem.

Funkcjonariusze kierującego alfą zatrzymali kilkaset metrów dalej, po tym, jak wyjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Policjantom tłumaczył się, że właśnie zamierzał zawrócić na miejsce kolizji. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mieszkańca powiatu nyskiego alkohol. Jako że jeszcze nie byli w służbie wezwali na miejsce patrol, który sprawdził stan trzeźwości 39-latka. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Swoją postawą ziębiccy funkcjonariusze pokazali, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale całą dobą. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji na zdarzenie nietrzeźwy sprawca kolizji poniesie odpowiedzialność za swój czyn i stanie przed sądem gdzie czeka go surowa kara.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony