Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził krajówką blisko 190 kilometrów na godzinę, nagrał go wideorejestrator

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca przekroczył prędkość. 21-latek na krajowej 66 jechał 183 kilometry na godzinę. Mężczyzna nie wiedział, że wszystko nagrywa policyjny wideorejestrator. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego odpowiedział również za brak pasów bezpieczeństwa.

W piątek (17.11.2023) mundurowi z bielskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości na drogach powiatu. Po godzinie 10.00 na krajowej 66 w oko policyjnego wideorejestratora wpadł volkswagen, którego kierowca jechał za szybko. Zgodnie z pomiarem samochód poruszał się z prędkością 183 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. W trakcie kontroli okazało się ponadto, że kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za przekroczenie prędkości 21-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych. Dodatkowo za brak pasów kierowca został ukarany 100-złotowym mandatem i 5 punktami.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

(KWP w Białymstoku / kp)

Film Nagranie z wideorejstratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejstratora (format mp4 - rozmiar 876.41 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony