Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skatowali 60-letnią kobietę

Data publikacji 02.07.2008

Policjanci z Zabrza zatrzymali sprawców brutalnego pobicia 60-letniej zabrzanki. Przestępcy przez dwie doby katowali swoją ofiarę w jednym z mieszkań. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Jej oprawcom grozi teraz 10 lat więzienia.

Najprawdopodobniej dzisiaj sąd zdecyduje o losach 3 mężczyzn zatrzymanych przez policjantów komisariatu II Policji w Zabrzu w związku z podejrzeniem o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 60-letniej zabrzanki. Zmasakrowana kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu po kilkudniowej walce o życie.

Tragedia wydarzyła się w minionym tygodniu w mieszkaniu przy ulicy Karola Miarki. Obchodząca feralnego dnia 60 urodziny pani Janina dała się nakłonić dawnemu znajomemu na kieliszek wódki. Nie spodziewała się, że kolejne godziny staną się największym dramatem jej życia. W mieszkaniu należącym do znajomego niespodziewanie po kilkunastu minutach pojawili trzej jego koledzy w wieku od 20 do 46 lat. Wspólne biesiadowanie zakończyło się biciem i kopaniem kobiety po całym ciele. Wymieniona nie potrafiła się uwolnić. Dramat trwał blisko dwie doby. Liczne obrażenia, zakrwawione i zasiniaczone ciało rozdrażniło jednego ze sprawców do tego stopnia, że postanowił zmasakrowaną kobietę posypać mąką do pieczenia ciasta.

Nieprzytomną kobietę policjanci uratowali w dniu 27 czerwca po wywarzeniu drzwi mieszkania. Funkcjonariusze szybko ustalili wszystkich uczestników zdarzenia. Sprawców podejrzewanych o to makabryczne przestępstwo policjanci zatrzymywali w miejscach znanych potocznie jako meliny.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany jest jeszcze jeden ze sprawców. Jego zatrzymanie jak twierdzą śledczy to tylko kwestia czasu.
Powrót na górę strony