Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej skarbonki z datkami na chorego chłopca w rękach mundurowych

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł skarbonkę z pieniędzmi przeznaczonymi na rehabilitację chorego dziecka. Jak się okazało 29-latek tego samego dnia skradł jeszcze rower. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

23 października br. doszło do zuchwałej kradzieży w sklepie przy ulicy Srebrnej w Pszczynie. Złodziej ukradł skarbonkę na zbiórkę charytatywną dla Jasia Skolasińskiego. W środku znajdowało się co najmniej tysiąc złotych, które miały zostać przeznaczone na rehabilitację chorego chłopca. Sprawcę nagrała kamera monitoringu.

Kryminalni z pszczyńskiej komendy od razu po zgłoszeniu zajęli się ustaleniem tożsamości przestępcy. Mundurowi wytypowali złodzieja i ruszyli na jego poszukiwania. Gdy podejrzany 29-latek został zatrzymany, wyszło na jaw, że to nie jedyna kradzież, jaką ma na swoim koncie... Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna nieco wcześniej, tego samego dnia, w Goczałkowicach-Zdroju ukradł rower. Odzyskany jednoślad trafił już do właściciela.

29-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Teraz znowu stanie przed sądem.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony