Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści internetowi w rękach Policji

Data publikacji 02.07.2008

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie podejrzanej o szereg oszustw na jednym z portali internetowych. Za pośrednictwem portalu oferowała ona do sprzedaży damskie zegarki. Pokrzywdzeni wpłacili na konto oszustki pieniądze, jednak nigdy nie otrzymali zamówionego towaru. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukała 68 osób z całej Polski, na kwotę blisko 5 tys. zł. Podobnie działał Dawid Ł. zatrzymany przez zachodniopomorskich policjantów.

Policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 19-letnią kobietę podejrzaną o oszustwa.

Jak ustalili policjanci, kobieta na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży damskie zegarki w różnych cenach od 29 do 80 zł za sztukę. Po wygranej aukcji 19-latka pobierała pieniądze na konto bankowe, jednak towaru nie dostarczała. W ten sposób kobieta oszukała 68 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 5 tys. zł. Swoją działalność 19-latka prowadziła od połowy do końca 2007 roku.

Kobiecie za oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Została objęta dozorem policyjnym.

Mężczyzna zatrzymany przez zachodniopomorskich policjantów na jednym z portali zakładał konta, a następnie oferował do sprzedaży towary. Kiedy transakcja doszła do skutku mężczyzna likwidował konto, a zamówionego towaru do nabywcy nie wysyłał. Następnie zakładał nowe konto i sytuacja powtarzała się.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy policjanci zabezpieczyli dokumenty innych osób, którymi mężczyzna posługiwał się przy zakładaniu nowych kont w celu kontynuowania swojego procederu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że "przedsiębiorczy" mężczyzna oszukał osoby na 30 tys. złotych.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Dawida Ł. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.
Powrót na górę strony