Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki skutecznym działaniom policjantów, ponad 6,7 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 21.11.2023

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także uprawę konopi indyjskich odpowie mężczyzna zatrzymany przez kłodzkich policjantów. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych 42-latka na terenie powiatu kłodzkiego zabezpieczyli ponad 6,7 kg środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju, w wyniku podjętych intensywnych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który według ustaleń mundurowych miał posiadać narkotyki.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zatrzymanego policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości suszu konopi innych niż włókniste. 42-latek środki odurzające miał rozłożone na podłodze. Cześć z nich była popakowana w woreczki foliowe, a część dopiero się suszyła. Do policyjnego depozytu trafiła marihuana w ilości ponad 6,7 kg!

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości suszu konopi innych niż włókniste.

Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo podejrzany może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony