Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hodował konopie w szafie

Data publikacji 02.07.2008

Na niecodzienne znalezisko natknęli się lubelscy kryminalni podczas przeszukania mieszkania 19-latka mającego związek z rozbojem. W pokoju mężczyzny policjanci znaleźli hodowlę konopi indyjskich, które ukryte było w ubraniowej szafie. Teraz 19-latek odpowie za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci realizując postanowienie o przeszukaniu mieszkania 19-letniego mężczyzny mogącego mieć związek z rozbojem, zapukali do jego mieszkania przy ul. Judyma dziś z samego rana. Drzwi otworzyła matka informując, że syna nie ma w domu. Mimo to policjanci weszli do środka. Podczas przeszukania pokoju 19-latka ich uwagę zwróciła dwudrzwiowa szafa okryta kotarą. Po jej odsłonięciu okazało się, że wewnątrz znajdują się trzy duże donice, w których rosły konopie indyjskie. Ich wysokość sięgała ok. 150 cm. Ponadto w szafie zainstalowana była domowa aparatura służąca do wentylowania i naświetlania roślin. W regale policjanci znaleźli plastikowe pudełko z kilkunastoma sadzonkami konopi indyjskich. Obecna w mieszkaniu kobieta stwierdziła, że rośliny te widzi po raz pierwszy.

Policjanci podczas przeszukania nie ujawnili przedmiotów pochodzących z rozboju. Teraz jednak 19-latek odpowie prawdopodobnie za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kto uprawia konopie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Powrót na górę strony