Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje zatrzymani

Data publikacji 02.07.2008

W ręce bialskich policjantów wpadło czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do samochodów i paserstwo. Policjanci odzyskali część skradzionych radioodtwarzaczy. Kryminalni zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań.

Rozpracowując grupy złodziei włamujących się ostatnio do samochodów zaparkowanych w centrum miasta, bialscy kryminalni objęli obserwacją wytypowane parkingi. Efekt był natychmiastowy.
Wczoraj w policyjną zasadzkę wpadł 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany w momencie, gdy łamakiem próbował otworzyć drzwi volkswagena.

Jak ustalili funkcjonariusze, 20-latek ma na sumieniu 6 takich przestępstw. W trakcie przeszukań policjanci odzyskali 8 radioodtwarzaczy różnych marek i 3 CB radia , które złodziej łącznie skradł. Na tym jednak nie koniec, ponieważ tego samego dnia wieczorem funkcjonariusze zatrzymali drugiego włamywacza.

Za podobne przestępstwo kilka dni temu do policyjnego aresztu trafił 19-latek i o dwa lata młodszy kolega. Mężczyznom juz przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do 6 samochodów oraz kradzieży rowerów na terenie Białej Podlaskiej. Podejrzani przyznali się do winy. Jak ustalili policjanci mężczyźni sprzedawali skradzione mienie, bez względu na jego wartość, po 80-100zł. Dodatkowo obydwaj mają na koncie jeszcze co najmniej 20 włamań do ogródków działkowych na terenie Białej Podlaskiej.

Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Sprawa jest rozwojowa.
Powrót na górę strony