Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol prewencji z kierownikiem dzielnicowych zlokalizowali zagubionego mężczyznę

Data publikacji 22.11.2023

Wczoraj po 20.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który wracał z zakupów przez las i zgubił drogę. Nie mógł się wydostać a zapadł już mrok i temperatura spadła poniżej zera. Policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego wraz z kierownikiem rewiru dzielnicowych odnaleźli mężczyznę i bezpiecznie odwieźli go do domu.

44-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego przebywający w gminie Skępe znalazł się w trudnym położeniu. Kiedy wracał z zakupów z pobliskiej miejscowości zagubił się w lesie. Było już po 20.00 gdy zdecydował się poprosić o pomoc, bo zapadł już zmrok i przyszedł przymrozek, a mężczyzna nie mógł odnaleźć drogi.

Dyżurny lipnowskiej jednostki w okolice, w której mógł znajdować się mężczyzna wysłał patrol interwencyjny. Sprawą zainteresował się także kierownik rewiru dzielnicowych, który pochodził z tych okolic i bardzo dobrze znał las. Nawiązawszy kontakt telefoniczny z potrzebującym pomocy mężczyzną ustalił gdzie może on przebywać i na bieżąco przekazywał uzyskane ustalenia policjantom. Funkcjonariusze zgodnie ze wskazówkami kierownika dotarli w określone miejsce i użyli sygnałów uprzywilejowania pojazdu by ułatwić mężczyźnie lokalizację radiowozu. W ten sposób szybko znaleźli 44-latka.

Odnaleziony na szczęście nie wymagał interwencji medycznej, był tylko przemarznięty. Policjanci odwieźli go do domu.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony