Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ciężarówki na autostradzie

Data publikacji 02.07.2008

Policjanci zatrzymali pijanego , który jechał samochodem ciężarowym po autostradzie A-4. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Wczoraj popołudniu policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, pełniący służbę na autostradzie A-4 w rejonie Kątów Wrocławskich, zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Uwagę policjantów zwrócił sposób jazdy kierowcy, który na widok funkcjonariuszy, skręcił swoim samochodem tak, żeby się schować za samochody ciężarowe jadące przed nim. Podczas kontroli policjant wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie 49-letniego kierowcy wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili policjanci mężczyzna spożywał alkohol na budowie, gdzie pracował. Z uwagi na stan kierowcy funkcjonariusze przekazali pojazd kierownikowi firmy. Kierujący został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zatrzymanie prawa jazdy.
Powrót na górę strony