Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za uratowanie 3,5-latka

Data publikacji 02.07.2008

Dzisiaj w świetlicy komendy wojewódzkiej Policji w Radomiu sierżant sztabowy Zbigniew Wróbel, sierżant sztabowy Mirosław Kłosowski i starszy posterunkowy Piotr Wosztyl odebrali z rąk komendanta wojewódzkiego nagrody pieniężne. Insp. Igor Parfieniuk podziękował w ten sposób policjantom, którzy w niedzielne popołudnie wyciągnęli ze studzienki trzyipółletniego Marcinka. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych chłopcu nic poważnego się nie stało.

Komendant insp. Igor Parfieniuk podziękował funkcjonariuszom za odwagę godną naśladowania. Słów uznania wobec mundurowych nie szczędzili również obecni na spotkaniu rodzice uratowanego Marcinka. Szczególne podziękowania rodzice dziecka skierowali do sierż. sztab. Zbigniewa Wróbla, który wchodząc do studzienki, narażał swoje zdrowie, by ratować ich synka.

Ta dramatyczna historia wydarzyła się w niedzielne popołudnie w samym centrum Radomia Trzyipółletni chłopczyk szedł z rodzicami po deptaku. Wszedł na trawnik i nagle pod chłopcem obróciła się metalowa pokrywa od studzienki, a dziecko wpadło do środka.

Policjanci z radomskiego pododdziału prewencji nie czekając na przyjazd straży pożarnej zdjęli pasy służbowe, dopięli je do pasa jednego z policjantów i opuścili go do kanału. Policjant wziął dziecko i razem z nim został wyciągnięty przez kolegów na powierzchnię. Policjanci udzielili poranionemu dziecku pierwszej pomocy przedmedycznej. Chłopczyk został odwieziony przez pogotowie do szpitala, skąd po opatrzeniu rodzice zabrali go do domu.
Powrót na górę strony