Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z podróbkami

Data publikacji 02.07.2008

Policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch obcokrajowców handlujących podrabianymi piłami spalinowymi. Za sprzęt warty prawie 3 tysiące złotych żądali tylko 500. Grozi im do dwóch lat więzienia.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej w Świeciu od kliku tygodni pracowali nad sprawą sprzedaży podrobionych pił spalinowych. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że dwaj obcokrajowcy jeżdżą po wsiach powiatu i oferują do sprzedaży piły spalinowe znanej firmy po okazyjnej cenie. Sprzęt, który w sklepach można kupić za około 3 tys. złotych u nich kosztował tylko 500.

Około 11:30 policjanci dowiedzieli się, że w miejscowości Parlin pojawili się mężczyźni podejrzewani o handel podróbkami. Rzeczywiście, gdy pojechali na miejsce okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". Kontrola ich samochodów dała podstawy do zatrzymania dwóch mężczyzn. Wewnątrz mundurowi znaleźli 9 pilarek. Obaj trafili do aresztu. Przedstawiono im już zarzut wprowadzenia do obrotu wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z art. 305 Prawa własności przemysłowej grozi im za to do 2 lat więzienia.

Jednocześnie apelujemy o rozwagę przy kupowaniu drogich, markowych towarów niewiadomego pochodzenia, po okazyjnych cenach. Jeśli okaże się, że towar pochodzi z kradzieży to takie zakupy mogą skończyć się nawet zarzutem paserstwa.
Powrót na górę strony