Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa mężczyzny, który udaremnił jazdę kierowcy z 3 promilami

Data publikacji 24.11.2023

Niechlubny wynik ponad 3 promili alkoholu w organizmie osiągnął w czwartkowy poranek kierowca BMW X5, który podróżował drogą krajową nr 12. Lekkomyślne zachowanie nieodpowiedzialnego 35-letniego mieszkańca województwa łódzkiego zarejestrował świadek podróżujący za nim. W momencie kiedy kierowca BMW X5 po uszkodzeniu znaków drogowych zatrzymał się, odważny mężczyzna podbiegł do jego auta, zabrał mu kluczyki i wezwał patrol Policji. Godna naśladowania postawa świadków zdarzenia zapobiegła mogącej pojawić się tragedii.

W czwartek, 23 listopada br. tuż przed godziną 9.00 na drodze krajowej nr 12 na odcinku z Leszna do Wschowy doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy BMW X5.

Niedopuszczalne zachowanie kierowcy, brak poszanowania dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, zniszczenie znaków drogowych i przede wszystkim stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia podróżujących w tym samym czasie kierowców, niechronionych uczestników ruchu drogowego zarejestrował świadek. Odważny kierowca podróżował jak się okazało za nietrzeźwym mieszkańcem województwa łódzkiego. Podróżujący za  35-latkiem kierowca zachowując zimną krew, mrugając światłami i trąbiąc spowodował, że ten zatrzymał auto dopiero za Rondem Leszczyńskim we Wschowie. Odważny mężczyzna nie zwlekając ani chwili podbiegł do jego auta i zabrał kluczyki ze stacyjki, po czym wezwał patrol policji.

Jak się okazało za kierownicą BMW X5 siedział pijany mężczyzna, który słaniając się na nogach starał się uciec z miejsca. Mężczyzna dobijał się do drzwi pobliskiej posesji. Po chwili na miejscu pojawili się wschowscy policjanci. Badanie trzeźwości kierowcy BMW X5 wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, jak również jego prawo jazdy.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej świadków zdarzenia, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Film Film z kamerki samochodowej

Pobierz plik Film z kamerki samochodowej (format mp4 - rozmiar 18.17 MB)

Powrót na górę strony