Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe podziękowanie dla policjantów za ich zaangażowanie w poszukiwaniach

Data publikacji 29.11.2023

Dewiza Polskiej Policji to „Pomagać i Chronić”. Za tymi słowami kryją się realne działania, jakie każdego dnia podejmują funkcjonariusze. Przybierają one różne formy. Priorytetem są te, w których stawką jest ludzkie życie i zdrowie. 20 listopada sulęcińscy policjanci, wspierani przez inne służby, poszukiwali seniorów, którzy zagubili się w lesie. Zapadający zmrok, deszcz i niska temperatura stanowiły poważne zagrożenie. Dzięki błyskawicznej reakcji mężczyzna i kobieta zostali odnalezieni. 72-latek podziękował mundurowym za ich zaangażowanie i profesjonalizm.

Służba w Policji związana jest z sytuacjami, które bardzo często wykraczają poza standardowe ramy czasowe pracy. Zgłoszenia, które otrzymujemy wymagają od nas pełnej gotowości do niesienia pomocy i ochrony obywateli. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest sytuacja, o której pisaliśmy zaledwie kilka dni wcześniej. Sulęcińscy mundurowi, wspierani przez inne służby poszukiwali seniorów, którzy zagubili się w lesie. Panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne – zapadający zmrok, deszcz oraz niska temperatura, stanowiły realne zagrożenie dla życia i zdrowia zaginionych. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i sprawnej koordynacji działań, w niespełna dwie godziny funkcjonariusze dotarli do kobiety i mężczyzny. Byli oni w dobrym stanie, nie wymagali pomocy medycznej. Link do komunikatu opisującego zdarzenie znajduje się poniżej:

Szczęśliwy finał poszukiwań seniorów

72-latek dziękował policjantom na miejscu poszukiwań. Postanowił jednak dodatkowo wyrazić swoje uznanie za profesjonalizm i błyskawiczną reakcję w formie pisemnej. Takie słowa zawsze stanowią dla nas bardzo miły gest. Są też jasnym sygnałem, że służba w granatowym mundurze ma sens i jest niezwykle ważna. Szczęśliwy finał poszukiwań seniorów sprawił, że wszystkie osoby zaangażowane w działania, mogły wrócić do swoich domów z poczuciem dobrze spełnionej misji na rzecz drugiego człowieka.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony