Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy tatuś i łapówka

Data publikacji 03.07.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu wrocławianinowi, który pijany opiekował się dzieckiem. Ponadto próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że ma on blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Po interwencji policyjnej dziecko zostało przekazane pod opiekę matki.

Kilka minut po północy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że u zbiegu ulicy Małopanewskiej i Legnickiej dwóch mężczyzn pije alkohol. Towarzyszyło im małe dziecko. Ta informacja została natychmiast przekazana patrolom. Na miejscu wrocławscy policjanci zastali 22-letniego mieszkańca miasta, pchającego wózek, a w ręku trzymającego butelkę z piwem. Mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Jak ustalili policjanci, w takim stanie sprawował on opiekę nad swoją 2-letnią córeczką. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna widząc swoją trudną sytuację próbował wręczyć policjantom 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Funkcjonariusze natychmiast o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego komisariatu. Dziecku na szczęście nic się nie stało i trafiło pod opiekę matki.

Za próbę przekupienia policjantów grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci sprawdzają, czy ojciec swoim zachowaniem stworzył bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia swojego dziecka.
Powrót na górę strony