Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola drogowa ujawniła, że 48–latek trudnił się obrotem nielegalnymi papierosami

Data publikacji 30.11.2023

Policjanci z bartoszyckiej drogówki w czasie służby kontrolują nie tylko prędkość, uprawnienia, czy stan trzeźwości kierujących, ale też przewożony ładunek. Tego rodzaju sprawdzenie ujawniło, że 48-latek z gminy Bartoszyce przewoził 3000 paczek nielegalnych papierosów. Z kolei garaż mężczyzny wypełniony był kolejnymi kartonami z papierosami. Łącznie, policjanci zabezpieczyli ponad 38 000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat za kratami i wysoka kara grzywny.

We wtorek, 28 listopada policjanci z bartoszyckiej drogówki od rana prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Przed godz. 10:00 na ul. Bema do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę kierującego busem. 48-latek był trzeźwy i miał prawo jazdy, więc na tym etapie kontroli wszystko było w porządku. Jednak wkrótce okazało się, że miał też coś jeszcze. Przestrzeń ładunkową wypełnioną nielegalnymi papierosami.

Mężczyzna został zatrzymany, a papierosy zabezpieczone. Na tym nie koniec, bo kryminalni w trakcie przeszukania posesji mężczyzny, ujawnili garaż wypełniony kolejnymi papierosami. Łącznie zabezpieczono ponad 38 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie w obrót takiej ilości papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę ponad 930 tys. zł.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce usłyszał zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych. Prokurator oddał 48-latka pod policyjny dozór i zabronił wyjazdu z kraju. Kodeks Karny Skarbowy za zarzucane mężczyźnie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości do 720 stawek dziennych, przy czym obecnie 1 stawka wynosi 120 zł.

(KWP w Olsztynie / kc)

Film Kontrola drogowa ujawniła, że 48–latek trudnił się obrotem nielegalnymi papierosami

Pobierz plik Kontrola drogowa ujawniła, że 48–latek trudnił się obrotem nielegalnymi papierosami (format mp4 - rozmiar 15.2 MB)

Powrót na górę strony