Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowodworscy policjanci zatrzymali parę, która oszukiwała na handlu w sieci, oferując konsolę do gier. Naciągnęli klientów z całej Polski

Data publikacji 30.11.2023

Nowodworscy policjanci rozpracowali parę oszustów internetowych, która oszukała w sieci jedną z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Szczegółowej praca policjantów pozwoliła ustalić i zatrzymać 22- latkę oraz 25- latka. Para oferowała na jednym z popularnych portali społecznościowych konsolę do gier. Policjanci przedstawili im po 30 zarzutów za oszustwa internetowe. Jak się okazuję na tym nie koniec, bo naciągnęli klientów z całej Polski. Za oszustwa internetowe grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Handel w internecie jest dziś równie popularny, jak zakupy w sklepach i z tej formy zakupów korzysta już niemal każdy. Mnożą się portale, grupy i inne miejsca do handlu.

Z niektórych z nich korzystała młoda para z powiatu chełmińskiego, która jednak od początku nie miała zamiaru uczciwie handlować. Nowodworscy policjanci w marcu tego roku otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego o oszustwie internetowym na jednym z popularnych portali społecznościowych, na którym można wystawiać oraz kupować różne przedmioty. Kobieta zakupiła konsolę do gier, której ostatecznie nie otrzymała i straciła ponad 500 złotych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim dokładnie analizowali wpływy bankowe potencjalnego sprawcy, dzięki czemu ustalili, że oszukanych osób jest więcej i każdego dnia przybywa ich z terenu całej Polski. Funkcjonariusze zebrali wystarczający materiał dowodowy, po czym pojechali do powiatu chełmińskiego, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 22-latkę oraz 25-latka.

Para była zaskoczona wizytą nowodworskich policjantów oraz ich wiedzą na temat popełnianych przez nich oszustw. Oszuści przyznali się do zarzucanych im czynów, tłumacząc, że pieniądze z oszustw internetowych wydawali na bieżące potrzeby i to miał być ich sposób na życie. 22-latka oraz 25- latek zostali zatrzymani przez nowodworskich policjantów, którzy przedstawili im po 30 zarzutów za oszustwa internetowe. Na tym sprawa się nie skończy, bo oszukanych osób jest prawdopodobnie dużo więcej.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony