Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali mężczyznę, który strzelał do policjantów

Data publikacji 01.12.2023

Policjanci z Pszczyny zatrzymali mężczyznę, który strzelał do nich z rewolweru podczas interwencji. Mundurowi byli zmuszeni użyć broni służbowej wobec napastnika, który w trakcie ucieczki nie przestawał strzelać w ich kierunku. Ostatecznie obezwładniony i ranny sprawca trafił do szpitala. Teraz śledczy ustalają okoliczności całego zdarzenia.

Tuż przed 16.00 dyżurny pszczyńskiej komendy Policji został powiadomiony o dwóch mężczyznach, z których jeden miał na osiedlu Piastów oddać strzały z broni do zaparkowanego tam samochodu, rozbijając w nim szybę.

Na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole. Gdy policjanci zauważyli opisywanych mężczyzn, jeden z nich, trzymając w dłoni rewolwer, zaczął uciekać. Uciekając, strzelał w kierunku interweniujących mundurowych, którzy zostali zmuszeni również do użycia służbowej broni w celu obezwładnienia napastnika. Gdy jeden z policjantów zauważył w pewnym momencie, że mężczyzna zaczyna manipulować przy swoim rewolwerze, natychmiast podbiegł i go obezwładnił.

Wtedy też okazało się, że napastnik jest ranny. 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. W dalszym ciągu bardzo pobudzony i agresywny znajduje się tam pod czujnym okiem pilnujących go policjantów.

Policjanci z innego patrolu zatrzymali drugiego z mężczyzn – 36-latka z powiatu pszczyńskiego, który niedawno opuścił mury więzienia. Jego przesłuchanie będzie możliwe, gdy tylko wytrzeźwieje.

Śledczy ustalają dokładne okoliczności całego zdarzenia – m.in. pochodzenie broni, której używał napastnik.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony