Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna leżał na ulicy. Zareagował 10-latek, interweniowali policjanci

Data publikacji 01.12.2023

Nie bądźmy obojętni na los innych osób! Reagujmy! Postawą godną naśladowania wykazał się pewien 10-latek. Chłopiec, gdy zauważył leżącego na jezdni mężczyznę, natychmiast zareagował i szukając pomocy zwrócił się po nią do policjantów. Jego reakcja oraz innego świadka spowodowała, że 61-latek otrzymał specjalistyczną pomoc i trafił do szpitala.

W czwartek (30.11.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki na jednej z ulic wykonywali czynności służbowe w związku ze zdarzeniem drogowym. W pewnym momencie podszedł do nich zaniepokojony 10-latek. Chłopiec poinformował policjantów, że kilkaset metrów dalej zauważył mężczyznę, który upadł na jezdnię i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze wraz z 10-latkiem udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli leżącego na ulicy 61-latka. Okazało się, że mężczyzną zaopiekował się już inny świadek, który powiadomił służby.

Policjanci udzielili poszkodowanemu pomocy i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 61-latek ostatecznie trafił do szpitala. Funkcjonariusze przekazali chłopca matce i podziękowali jej za wzorową postawę syna.

Nie bądźmy obojętni!

Jeden telefon czy informacja przekazana służbom w inny sposób może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Szczególnie zimą, gdy długie przebywanie na zewnątrz jest realnym ryzykiem wychłodzenia, każda reakcja jest ważna. Dlatego nie bójmy się interweniować, gdy zauważymy osobę, która może być zagrożona wychłodzeniem. Sprawdźmy czy nie potrzebuje pomocy, czy jest w stanie samodzielnie się poruszać. W każdym przypadku, gdy mamy wątpliwości, skorzystajmy z numeru alarmowego 112 i przekażmy swoje uwagi osobie, która odbierze nasze zgłoszenie.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony