Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki kryminalnym 7 kilogramów narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 05.12.2023

Skutecznością i profesjonalizmem kolejny raz wykazali się policjanci, dzięki którym 7 kilogramów narkotyków nie trafi na czarny rynek. Koszalińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej każdego dnia pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego „dilerów”. To kolejne uderzenie w krótkim czasie w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli kokainę, mefedron, morfinę i amfetaminę. Czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na ponad pół miliona złotych.

Koszalińscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 36 do 49 lat podejrzanych o posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że jest to kokainy 200 gramów, mefedronu 5,5 kilograma, amfetaminy ponad 200 gramów i ponad kilogram morfiny.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zastosował wobec trzech mężczyzn izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
  • narkotyki zabezpieczone przez kryminalnych
Powrót na górę strony