Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemyt narkotyków

Data publikacji 06.12.2023

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu przechwycili przemycane z Królestwa Niderlandów narkotyki o czarnorynkowej wartości 3 milionów złotych. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 46-letniego mężczyznę, a także zabezpieczyli prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich. Realizację przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, jakiś czas temu wpadli na trop osób zajmujących się wewnątrzwspólnotowym przemytem środków odurzających. Jedną z nich okazał się pracownik firmy transportowej - kierowca ciągnika siodłowego, który służbowo regularnie przekraczał polsko-niemiecką granicę.

Kiedy policjanci dowiedzieli się kiedy i gdzie ustalony pojazd przekroczy polską granicę, nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim.

W sobotę 25 listopada na przejściu granicznym w Świecku, na 46-letniego kierowcę TIR-a marki Volvo czekali już policjanci i celnicy. Kiedy kierujący przejechał przez most graniczny został zatrzymany do kontroli. Podczas szczegółowego sprawdzania pojazdu kryminalni znaleźli ukryte pieniądze (prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich) oraz narkotyki – ponad 6,5 kilograma kokainy oraz 5 litrów płynnej amfetaminy.

Policyjni śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Królestwa Niderlandów, a ich czarnorynkowa wartość  to około 3 miliony złotych.

Kierowca ciężarówki - 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. W przeszłości nigdy nie był notowany przez Policję.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

(KWP w Poznaniu / kc)

Powrót na górę strony