Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przynieśli uśmiech do szpitala – Świętujemy 7 urodziny Bianki

Data publikacji 07.12.2023

Zielonogórscy policjanci oraz uczniowie klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku odwiedzili wczoraj (06.12) wspólnie z przyjaciółmi i rodziną 7-letnią Biankę, która przebywa w zielonogórskim Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Całą akcję zorganizowała ciocia Bianki wspólnie z sierżantem sztabowym Kamilem Sałkiem z zielonogórskiej Policji. 7-latka jest fanką Policji i chce być w przyszłości policjantką.

Zielonogórscy policjanci zawsze chętnie włączają się w działania na rzecz lokalnej społeczności i różne charytatywne działania. Dlatego nie było żadnych wątpliwości, że pozytywnie zareagują na propozycję cioci małej Bianki, która poprosiła o wspólne uczczenie 7 urodzin dziewczynki. Bianka musi pozostać w szpitalu, bo przechodzi trudną terapię, dlatego niemożliwe było zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, ale goście nie zapomnieli o tej wyjątkowej okazji i pojawili się pod oknami szpitala.

Ze strony zielonogórskiej Policji organizacją działań zajął się sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji, który poprosił koleżanki i kolegów ze swojego wydziału oraz z Wydziału Ruchu Drogowego o zaangażowanie. Policjanci zebrali także pieniądze, żeby kupić prezent dla jubilatki oraz innych chorych dzieci przebywających razem z Bianką na szpitalnym oddziale.

Wczoraj (06.12) przed godziną 13.00 pod oknami Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zebrał się prawdziwy tłum. Oprócz przyjaciół i rodziny Bianki byli policjanci, uczniowie klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku, Lupo i Polikołaj w swoim niebieskim stroju. Policjanci włączyli dla jubilatki sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali urodzinowe 100-lat oraz inne piosenki z życzeniami. W niebo poleciały kolorowe balony, a sierżant sztabowy Kamil Sałek zaniósł prezenty na szpitalny oddział. W podziękowaniu dostał od Bianki własnoręcznie narysowaną laurkę. Bianka umówiła się z policjantami, że zaraz po zakończeniu leczenia odwiedzi ich w komendzie i będzie mogła posiedzieć w radiowozie oraz samodzielnie włączyć policyjne syreny. Czekamy z niecierpliwością na wizytę Bianki, życzymy jej dużo zdrowia i uśmiechu!

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Uczestnicy akcji świętują urodziny Bianki
  • Dziewczynka przyjmuję prezent
  • Uczestnicy akcji świętują urodziny Bianki
  • Uczestnicy akcji świętują urodziny Bianki
  • Uczestnicy akcji świętują urodziny Bianki
  • Policjanci uczestniczący w akcji urodzinowej
  • Policjant z prezentem dla Bianki
  • Uczestnicy akcji urodzinowej dla Bianki
  • Narysowany radiowóz policyjny przez dziewczynkę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.01 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony