Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody Strzeleckie dla Poległych Policjantów

Data publikacji 08.12.2023

W czwartek 7 grudnia br. Strzelnica CWKS Legia Sekcji Strzeleckiej w Warszawie przez cały dzień rozbrzmiewała hukiem wystrzałów. Strzelali mundurowi i sympatycy służb. Wszystko w szczytnym celu wspomożenia rodzin poległych we Wrocławiu policjantów. Przez kilka godzin zebrano 34 150 zł i 250 euro!

Wydarzenia z Wrocławia, gdzie bandyta postrzelił dwóch policjantów zbulwersowały całe mundurowe środowisko. Asp. szt. Ireneusz Michalak i asp. szt. Daniel Łuczyński zmarli w szpitalu 4 grudnia br., kilka dni po tragicznych wydarzeniach. Ich śmierć pokazała jak trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest służba funkcjonariusza Policji. W całym kraju otworzyły się serca i portfele ludzi, którzy chcieli wspomóc osierocone rodziny.

7 grudnia w Warszawie odbyły się V Charytatywne Zawody Strzeleckie Funkcjonariuszy, Żołnierzy, Weteranów i Sympatyków Służb Pamięci Mańka, Kaczora, Krasnala na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Jednodniowy turniej poświęcony poległym na służbie kontrterrorystom, ma na celu zebranie środków na wsparcie podopiecznych Fundacji. W tym roku pomysłodawca i główny organizator zawodów mł. insp. w st. spocz. Andrzej „Pułko” Kuczyński postanowił, a Zarząd Fundacji poparł tę decyzję, aby zebrane podczas tej edycji turnieju pieniądze przekazać bezpośrednio rodzinom policjantów zastrzelonych we Wrocławiu. Zawodom patronują polegli kontrterroryści: podkom. Piotr Molak „Krasnal”, który zginął w 1996 r. podczas eksplozji na jednej ze stacji paliw w Warszawie oraz podkom. Dariusz Marciniak „Kaczor” i nadkom. Marian Szczucki „Maniek”, którzy polegli w wyniku szturmu w Magdalence w 2003 r.

W tegorocznej edycji zawodów wystartowało kilkudziesięciu strzelców. Mundurowi rywalizowali oczywiście oddzielnie i w innych konkurencjach niż sympatycy służb. Medale, statuetki, puchary i dyplomy wręczali Andrzej „Pułko” Kuczyński, Marek Górnicki prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP, nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Robert Matracki prezes CWKS „Legia Warszawa” Sekcja Strzelecka i sędzia główny zawodów Patryk Lejda.

W rywalizacji mundurowej w kategorii kobiet zwyciężyła Kamila Zimoń przed Magdaleną Maszer i Wiolettą Lachwicką. Wśród zawodników IPA najlepszy okazał się Paweł Zbroja. Drugie miejsce zajął Marek Krawczyk, a trzecie Marcin Góreczny. Wśród specjalsów triumfował Piotr Thel przed Markiem Kowalczykiem i Pawłem Kuną. Najlepszym weteranem okazał się natomiast Sebastian Cupryjak. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Borys, a na trzecim Marek Lennert. W kategorii OPEN zwyciężył Sebastian Cupryjak przed Piotrem Thelem i Maciejem Mikołajczukiem.

Wśród sympatyków w kategorii pań najcelniej strzelała Aleksandra Sobieska - Ptaczek. Druga miejsce zdobyła Magdalena Adamczuk, a trzecie Angelika Hołownia. W kategorii OPEN, czyli wszystkich startujących sympatyków dwa pierwsze miejsca zajęły kobiety: Aleksandra Sobieska - Ptaczek i Magdalena Adamczyk, a podium zamknął, ratując honor męskiej części zawodników Edward Michałek.

Wpisowe za udział w zawodach, dobrowolne datki uczestników oraz brawurowo poprowadzona przez generała Władysława Padło licytacja sportowych gadżetów przyniosła rekordową sumę w historii zawodów - 34 150 zł i 250 euro. Za 2 tys. zł została na przykład wylicytowana fotografia Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza, którą na aukcję przekazał „Pułko”. Za taką samą kwotę nowego właściciela znalazła czapka Roberta Kubicy z podpisem mistrza. Obraz, namalowany przez mł. insp. Monikę Golik, funkcjonariuszkę CBŚP , która przekazała go na rzecz Fundacji wylicytował za tysiąc złotych w imieniu funkcjonariuszy i pracowników Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zastępca komendanta CBZC insp. Michał Pudło. Piłkę tenisową oraz fotografię wraz z notesem podpisanymi prze Igę Świątek wylicytowano za 2 tys. zł. Ryngrafy na ozdobnych kaflach CPKP „BOA” i BKS KGP zmieniły właściciela za 250 euro.

Organizatorami przedsięwzięcia było Biuro Komunikacji Społecznej KGP, które wsparły: Region Centralne Biuro Śledcze Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami RP, Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i oczywiście Centralny Wojskowy Klub Sportowy „Legia Warszawa” Sekcja Strzelecka, która jak zwykle otworzyła gościnne podwoje swojej strzelnicy na charytatywne zawody.

Turniej został objęty honorowym patronatem Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Sponsorem głównym zawodów był ORLEN. Partnerami głównymi turnieju były firmy: MK Szuster, MODECOM i Viessmann Polska, które dla zwycięzców ufundowały nagrody.

Patronat medialny nad zawodami objęła Gazeta Policyjna. 

tekst i foto Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna

 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
 • uczestnicy zawodów strzeleckich
Powrót na górę strony