Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skarżyscy policjanci wyprowadzili mężczyznę z płonącego budynku

Data publikacji 12.12.2023

Wczoraj skarżyscy policjanci wyprowadzili mężczyznę z budynku objętego pożarem. 45-latek z oparzeniami trafił do szpitala. Dodatkowo z budynku strażacy ewakuowali dwie osoby, pozostała szóstka mieszkańców wcześniej wyszła na zewnątrz. Wszyscy lokatorzy zostali zakwaterowani w pobliskim hotelu.

W poniedziałek, 11 grudnia przed godziną 22:00 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Skalnej. Pierwsi na miejsce dotarli policjanci, którzy w tym czasie patrolowali pobliskie osiedle. Z okien jednego z mieszkań wydobywał się ogień, a z całego budynku gęsty dym. Przed wejściem do kamienicy stali mieszkańcy palącego się domu. Policjanci ustalili, że w środku mogą znajdować się osoby oraz butle z gazem.

Po chwili funkcjonariusze usłyszeli także wołanie o pomoc dobiegające z palącego się budynku. Bez chwili wahania mundurowi weszli do zadymionego korytarza. Stamtąd wyprowadzili 45-letniego mężczyznę, który z poparzeniami ciała trafił do szpitala. Tuż po chwili na miejsce dojechali strażacy i ewakuowali z mieszkania jeszcze dwie osoby. Pozostała szóstka mieszkańców samodzielnie opuściła swe lokale przed przyjazdem służb. Strażacy ugasili pożar, a wszyscy mieszkańcy kamienicy znaleźli schronienie w pobliskim hotelu.

Dziś na miejscu zdarzenia policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny. Biegły wypowie się co do przyczyn pożaru.

(KWP w Kielcach / kc)

  • Noc. Przed budynkiem stoją dwa wozy straży pożarnej, radiowóz oraz karetka
  • Noc. Na asfalcie stoi wóz strażacki, widać jego bok. Przed nim stoją dwa radiowozy
  • Noc. Przed budynkiem stoją dwa wozy straży pożarnej, radiowóz oraz karetka. Widok na tył radiowozu i przód pozostałych samochodów służb
  • Noc. Tył radiowozu i przód wozu strażackiego
Powrót na górę strony